شهر های ایرانی نشین سوئد

یکی از زیباترین کشور ها در شمال اروپا، کشور سوئد می باشد که در حوزه اسکاندیناوی واقع شده است. این کشور در همسایگی کشور های نروژ، فنلاند و دانمارک می باشد.

پایتخت این کشور شهر استکهلم نام دارد که از تمام شهر های سوئد بزرگ تر است. در این مطلب شما را با شهر های مهم سوئد آشنا می کنیم که ایرانیان زیادی برای زندگی به آنجا مهاجرت کرده اند.

این کشور حدود 10 میلیون نفر جمعیت دارد و از نظر مساحت چهارمین کشور بزرگ اروپا به شمار می رود. دولت در کشور سوئد به شکل پارلمانی و حکومت آن به شکل پادشاهی مشروطه می باشد.

کشور سوئد از نظر کیفیت زندگی، میزان رفاه، بهداشت، آزادی شهروندان، جریان داشتن زندگی شبانه، توسعه ی انسانی و … در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد به همین سبب مردم آن در آسایش و رفاه بالایی قرار دارند.

در مطلب زیر هر آنچه که باید در رابطه با کشور سوئد بدانید را بخوانید: سوئد و آشنایی با سوئد

شهر های مهم سوئد

شهر های مهم سوئد

معرفی شهر های مهم سوئد

شهر های زیبایی در کشور سوئد وجود دارند که برخی از آن ها از اهمیت ویژه ای و برخوردار هستند و مهاجران کشور های دیگر مانند ایران ترجیح می دهند که این شهر ها را برای اقامت خود انتخاب کنند. از مهم ترین این شهر ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

شهر استکهلم

استکهلم یکی از شهر های مهم سوئد است که پایتخت این کشور نیز می باشد. این شهر به عنوان بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر کشور سوئد شناخته می شود.

شهر استکهلم بسیار زیباست و از جاذبه های گردشگری فراوانی بهره می برد، به همین سبب این شهر دهمین شهر پربازدید اروپا به شمار می رود که همه ساله گردشگران زیادی برای تفریح به این شهر سفر می کنند.

این شهر به ونیز شمال اروپا نیز معروف است زیرا آب راه های زیادی در این شهر وجود دارد که به زیبایی آن می افزاید.

در اوایل تابستان طول روز در این شهر به حدود 18 ساعت می رسد در حالی که طول روز در اواخر پاییز حدود 6 ساعت می باشد. این تفاوت ساعت در این شهر به جذابیت های آن افزوده است.

یکی از ویژگی های مثبت شهر استکهلم، به کارگیری فناوری های پاک و استفاده ی مردم از دوچرخه و وسایل بدون آلاینده می باشد.

در این شهر سعی می شود که محیط شهری بدون کربن باشد تا مردم بتوانند از هوای پاک استفاده کنند. به دلیل پایین بودن آلاینده های زیست محیطی در این شهر، به آن پایتخت سبز اروپا گفته می شود. این لقب در سال 2010 به شهر استکهلم داده شد.

شهر های مهم سوئد

شهر های مهم سوئد

شهر مالمو

یکی دیگر از شهر های مهم سوئد، شهر مالمو نام دارد. این شهر از نظر وسعت، سومین شهر بزرگ کشور سوئد می باشد که حدود 600 هزار نفر را در خود و مناطق حومه جای داده است.

در این شهر پارک های و جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد که به زیبایی آن می افزاید. البته ساحلی بودن این شهر نیز در زیبایی آن تاثیرگذار می باشد.

شهر مالمو یکی از جنوبی ترین شهر های کشور سوئد می باشد و در آن دانشگاه های بسیار معروفی وجود دارند به همین سبب از نظر تحصیلی و دانشگاهی این شهر در رتبه ی بالایی قرار دارد.

از دیگر نقاط مثبت این شهر می توان به صنعتی بودن آن اشاره کرد که در بین شهر های مهم سوئد، شهر مالمو جزء اولین شهر های صنعتی می باشد.

مالمو یکی از شهر هایی است که محبوب بسیاری از مهاجران از جمله ایرانیان می باشد و شما می توانید در آن ها مهاجران زیادی را مشاهده کنید.

شهر یوتبری

شهر یوتبری که به شهر گوتنبرگ نیز معروف است یکی از شهر های مهم سوئد به شمار می رود که از نظر وسعت دومین شهر کشور سوئد می باشد.

این شهر دارای دو نام است که یوتبری نام سوئدی آن است و گوتنبرگ نام انگلیسی این شهر می باشد. در شهر یوتبری و حومه حدود یک میلیون نفر جمعیت وجود دارد که این عدد به نسبت دیگر شهر های کشور سوئد عدد بالایی است.

شهر گوتنبرگ یکی از مهم ترین بندر های کشور سوئد می باشد که در آن بار های مختلف و مهمی جابجا می شود. این شهر یکی از شهر های کشور سوئد است که تنوع زیادی در آن وجود دارد.

به طور مثال می توان در آن کارخانه های مختلف خودرو سازی، کارخانه های بلبرینگ سازی، دفاتر مرکزی و …. مشاهده کرد. به همین سبب در گذشته به این شهر قطب صنعتی کشور گفته می شد.

این شهر در ساحل غرب کشور سوئد قرار دارد و به دلیل ساحلی بودن از جذابیت های زیادی برخوردار است. افراد زیادی هر ساله برای تفریح به این شهر سفر می کنند و از مناطق گردشگری آن لذت می برند.

شهر های مهم سوئد

شهر های مهم سوئد

شهر لوند

یکی از جنوبی ترین شهر های کشور سوئد، شهر لوند نام دارد که یکی از شهر های مهم سوئد نیز به شمار می رود. شهر لوند از نظر اینکه ساختار متفاوتی با دیگر شهر ها دارد، بسیار معروف است زیرا ساختار این شهر به گونه ای است که مردم بتوانند به راحتی با دوچرخه در شهر رفت و آمد داشته باشند.

به طور مثال حدود 160 کیلومتر مسیر برای دوچرخه سواران تعبیه شده است و حدود 5 هزار پارکینگ برای دوچرخه ها در شهر لوند وجود دارد.

به همین سبب شما افراد زیادی را در این شهر مشاهده می کنید که با دوچرخه رفت و آمد می کنند. این ساختار متفاوت باعث شده است که میزان آلاینده ها در این شهر بسیار کاهش یابد و هوای آن پاک و تمیز باشد.

یکی از نکات مثبت دیگر در مورد این شهر، وجود دانشگاه لوند سوئد می باشد. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور سوئد و اروپا است که هر ساله دانشجویان زیادی برای تحصیل به آن دانشگاه می روند.

این دانشگاه یکی از موسسه های بزرگ علمی و پژوهشی در اروپا تلقی می شود که همیشه بین 100 دانشگاه برتر جهان نیز رتبه بندی می شود.

به دلیل معروفیت و سطح علمی بالای این دانشگاه، دانشجویان زیادی از کشور سوئد و دیگر نقاط جهان آن را می پسندند و به شهر لوند مهاجرت می کنند.

به همین دلیل جمعیت زیادی از شهر لوند را دانشجویان سوئدی و بین المللی تشکیل می دهند که این امر جو فرهنگی متفاوتی در شهر لوند به وجود می آورد.

لوند سوئد

لوند سوئد

شهر هلسینگ بری

یکی از شهر های مهم سوئد، شهر هلسینگ بری نام دارد که در نزدیکی کشور دانمارک و در جنوب کشور سوئد قرار دارد.

این شهر به دلیل نزدیکی به کشور دانمارک در گذشته، نبرد های زیادی را بین کشور های دانمارک و سوئد مشاهده کرده است به همین سبب می توان در آن بقایای قلعه ها و دیدبانی های زمان جنگ را به خوبی مشاهده کرد.

این بقایا یکی از جذابیت های این شهر به شمار می رود که باعث می شود هر سال افراد زیادی از سوئد، دانمارک و دیگر نقاط جهان به شهر هلسینگ بری سفر کنند.

در این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به رستوران های خاص، سالن های تئاتر زیاد، قلعه های باستانی، کلیسا، اسکله بر روی تنگه ی اورسوند و … اشاره کرد.

شهر هلسینگ بری

شهر هلسینگ بری

شهر اوپسالا

شهر اوپسالا یکی دیگر از شهر های مهم سوئد می باشد که جزء شهر های مرکزی به حساب می آید. از نظر وسعت این شهر چهارمین شهر کشور سوئد می باشد. فاصله ی آن از شهر استکهلم حدود 70 کیلومتر است.

شهرت این شهر بیشتر به دلیل دانشگاه اوپسالا است زیرا این دانشگاه یکی از قدیمی ترین و معروف ترین دانشگاه های کشور سوئد می باشد که در آن دانشکده ایران شناسی وجود دارد. این دانشکده بسیار فعال است و مطالعات زیادی را در مورد ایران انجام داده است.

ایرانیان زیادی برای مهاجرت تحصیلی به این شهر مهاجرت می کنند و دانشگاه اوپسالا را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند.

شهر اوپسالا

شهر اوپسالا

شهر کلسکرونا

یکی از مهم ترین شهر های کشور سوئد، شهر کلسکرونا نام دارد که به عنوان یک پایگاه نظامی معروف در سوئد شناخته می شود.

این شهر به دریا نزدیک است به همین سبب صنعت کشتی رانی و دریانوردی در این شهر رواج زیادی دارد و در این صنایع دارای شهرت جهانی نیز می باشد.

زمانی که پادشاه سوئد دریای بالتیک را کنترل کرد، این شهر را نیز بنا کرد. به همین سبب شما می توانید بنا های تاریخی بسیار زیادی را در آن مشاهده کنید که همین امر یکی از دلایل جذابیت آن می باشد.

به طور کلی می توان بیان کرد مکان های دیدنی و گردشگری زیادی در این شهر وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به کلیسا های تاریخی و قدیمی، بنا های تاریخی، کافه های بی نظیر، مراکز خرید معروف، مکان های خاص برای شنا و …. اشاره کرد.

این جاذبه های گردشگری باعث شده است که افراد زیادی برای دیدن آن ا به این شهر سفر کنند.

شهر وستروس

یکی دیگر از شهر های مهم سوئد، شهر وستروس نام دارد. این شهر در ناحیه ی شهری وستروس در کشور سوئد قرار دارد.

جمعیت این شهر حدود دو هزار نفر تخمین زده شده است. در حومه ی این شهر مجتمع های خرید و مناطق صنعتی بی روحی قرار دارد که در ابتدای ورود به شهر، نظر شما را نسبت به آن منفی می کند.

اما زمانی که وارد آن می شوید، با مشاهده ی باغ های زیبا، خیابان های سنگفرش، کلبه های خاص و … نظر شما به آن جذب می شود.

از مناطق گردشگری مهم این شهر می توان به پارک های آبی بزرگ، دریاچه مالارن، موزه های بی نظیر، رستوران های شیک ، کلیسا های قدیمی و تاریخی و …. اشاره کرد.

هر کدام از این مکان های گردشگری باعث می شوند که مسافران زیادی این شهر را برای مقصد گردشگری خود انتخاب کنند و از دیدن آن لذت ببرند.

نوشته قبلی
نوشته بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.