شهر مالمو سوئد

اگر قصد مهاجرت به شهر مالمو سوئد را دارید پیشنهاد ما این است ادامه مقاله را از دست ندهید.

امروزه به دلیل شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه بسیاری از افراد تمایل به مهاجرت به سایر کشورها را دارند، البته که این مورد نمی تواند تنها علت موجود باشد چرا که علت های بسیار دیگری وجود دارد که اشخاص را ترغیب به مهاجرت به سایر کشورها می کند.

مهاجرت برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، مهاجرت به دلیل کسب درآمد بیشتر، مهاجرت به دلیل نزدیک شدن به اعضای خانواده و… می تواند علت های دیگر مهاجرت باشد.

یکی از شهرهای پر متقاضی که انتخاب بسیاری از افراد برای مهاجرت می باشد شهر مالمو سوئد می باشد که به سبب نزدیکی شهر مالمو سوئد به شهر کپنهاگ دانمارک از لحاظ معماری بسیاری شبیه همدیگر می باشند علاوه بر این به دلیل نزدیکی شهر مالمو سوئد به دانمارک فرهنگی مشابه آن شهر نیز در مالمو سوئد حاکم است.

در مطلب زیر در رابطه با شهرهای ایرانی نشین سوئد بیشتر بدانید را بخوانید: شهرهای ایرانی نشین سوئد

از کشور سوئد چه می دانید ؟

کشور سوئد یکی از کشورهای اروپایی می باشد که در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است، سوئد توسط کشورهای نروژ، دانمارک، فنلاند احاطه شده است.

کشور سوئد دارای مساحت 450259 متر مربع می باشد و از آن به عنوان چهارمین کشور پهناور اروپا نام برده می شود، این کشور دارای 10 میلیون جمعیت می باشد.

طبق آمار گیری های انجام شده بیش از 7.9 میلیون نفر افرادی هستند که در کشور سوئد به دنیا آمده اند و 2.1 نفر باقی مانده مهاجرینی هستند که این کشور را برای ادامه زندگی خود برگزیده اند.

سوید

سوید

شهر مالمو سوئد، سومین شهر بزرگ سوئد

اگر قصد دارید به کشور سوئد مهاجرت کنید اما نمی دانید که کدام شهر این کشور را برای ادامه زندگی، ادامه تحصیل و… برگزینید پیشنهاد ما به شما مالمو سوئد می باشد، پس ادامه مقاله را از دست ندهید.

شهر مالمو سوئد در استان اسکونه قرار دارد و جزء جنوبی ترین شهر اسکونه می باشد، شهر مالمو سوئد بعد از استکهلم، یوتبری سومین شهر بزرگ سوئد به حساب می آید که 300.000 هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است.

البته اگر بخواهیم جمعیت این شهر را با محاسبه افرادی که در حومه مالمو زندگی می کنند محاسبه نماییم دارای جمعیتی در حدود 700.000 هزار نفر می باشد.

اگر جزء افرادی هستید که ورزش فوتبال را به صورت حرفه ای دنبال می کنید و یا یکی از طرفداران پر و پا قرص این رشته ورزشی هستید حتما اسم شهر مالمو سوئد به گوش شما خورده است چرا که زلاتان ابراهیموویچ یکی از فوتبالیست های مشهوری می باشد که در مالمو سوئد به دنیا آمده است.

نکته جالبی که بیان کردن آن خالی از لطف نمی باشد این موضوع است که تا سال 1658 میلادی شهر مالمو جزئی از کشور دانمارک بود و همین علت باعث شد فرهنگ این شهر مشابه شهر کپنهاگ دانمارک باشد، از لحاظ فاصله مکانی با قطار در حدود 30 دقیقه بین این دو شهر مسافت وجود دارد.

شهر مالمو سوئد یک شهر صنعتی و البته دانشگاهی به حساب می آید، بزرگترین صنعتی که در این کشور وجود دارد و بسیاری از افراد مشغول به فعالیت در این شغل می باشند صنعت کشتی سازی است.

شهر مالمو سوئد دارای مردمانی است که با چند فرهنگ متفاوت گرد هم جمع شده اند پس اگر می خواهید به این کشور مهاجرت و یا سفر کنید نگرانی از بابت فرهنگی که در این کشور وجود دارد نداشته باشید.

هزینه زندگی در مالمو سوئد

یکی از مهم ترین نگرانی ها و ترس هایی که افراد برای مهاجرت به خارج از کشور خود را دارند هزینه زندگی و درآمدی است که قرار است در آینده در آن کشور داشته باشند.

عوامل زیادی در محاسبه هزینه زندگی در یک کشور تاثیر دارند که باید آن ها را در نظر گرفت و نمی توان بدون محاسبه آن ها به عددی درستی رسید.

کشورهای اسکاندیناوی در سال 2021 یکی از پر مهاجرترین کشورهای دنیا بوده است که در صدر این کشورها نام کشور سوئد به چشم می خورد.

مالمو سوئد

مالمو سوئد1- هزینه مسکن اولین فاکتور تعیین کننده

اولین فاکتوری که مهم ترین تاثیر را در محاسبه هزینه زندگی دارد هزینه مسکن می باشد چرا به تنهایی در حدود 35 درصد هزینه های ماهانه شما را شامل می شود.

از آنجایی که شهر مالمو سوئد سومین شهر بزرگ سوئد می باشد پس هزینه مسکن در این کشور بالا می باشد البته باید گفت که هزینه مسکن در مالمو سوئد به نسبت شهر دیگر این کشور یعنی استکهلم بسیار پایین می باشد و به همان نسبت حقوق افرادی که در مالمو سوئد مشغول به کار هستند پایین تر از شهر استکهلم می باشد.

البته ناگفته نماند که این تفاوت در درآمد و دریافت حقوق در شهر مالمو و استکهلم تفاوت فاحشی وجود ندارد به همین علت بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا در مالمو سوئد زندگی کنند چرا که هزینه مسکن پایین تری را باید پرداخت کنند و در مقابل حقوق و درآمد خوب دارند.

2-هزینه خوراک و مواد غذایی دومین فاکتور تعیین کننده

هزینه خوراک و مواد غذایی را می توان دومین عامل برای محاسبه هزینه زندگی در یک شهر دانست، شهر مالمو سوئد جزء شهرهای مناسب از این لحاظ می باشد چرا که تفاوت قیمت بسیاری با دیگر شهرها دارد خصوصا با پایتخت، پس مالمو سوئد از این لحاظ نیز شهر مناسبی برای مهاجران می باشد.

مردم سوئد

مردم سوئد

3-حمل و نقل سومین عامل تاثیر گذار

سومین فاکتور تاثیر گذار در محاسبه هزینه های زندگی حمل و نقل می باشد چرا که این هزینه یکی از هزینه های ضروری به حساب می آید و اجتناب ناپذیر است.

در مالمو سوئد به این علت که خرید ماشین پر هزینه است پس تمایل افراد به سمت استفاده از حمل و نقل عمومی می باشد که قیمت مناسبی را دارد، کشور سوئد برای برخی از اقشار جامعه مانند دانشجویان، کودکان و.. کارت تخفیفی را در نظر گرفته است که هزینه حمل و نقل را برای این افراد پایین تر در نظر گرفته شود.

4-هزینه های درمانی پایین نقطه مثبت مالمو سوئد

به دلیل دریافت مالیات از شهروندان در کشور سوئد و شهر مالمو سوئد در نقطه مقابل دولت این کشور هزینه های مربوط به درمان و بهداشت را دولتی اعلام کرده است و شهروندان در قبال این خدمات کم ترین هزینه ممکن را پرداخت می کنند و یا اصلا هزینه ای را پرداخت نمی کنند.

خرید خانه در مالمو سوئد

اگر به این فکر می کنید که بعد از مهاجرت به مالمو سوئد اقدام به خرید خانه کنید اما هزینه مورد نیاز را نمی دانید باید گفت هزینه خرید خانه در مالمو سوئد متغیر می باشد و وابسته به فاکتورهای مهمی می باشد که می توان این عوامل را در متراژ خانه، محلی که قصد خرید خانه در آن را دارید، دوری و یا نزدیکی به مرکز شهر و… دانست.

پس توصیه ما به شما این است که قبل از خرید خانه در مورد محله های مختلف مالمو سوئد تحقیق کنید و بعد از آن اقدام به خرید نمایید.

باید در خرید خانه دقت کنید که به وسایل حمل و نقل عمومی نزدیک باشد تا شما مجبور نشوید برای رفت و آمد به محل کار هزینه زیادی را پرداخت نمایید، نزدیک به فروشگاه های مواد غذایی، پروتئینی و.. باشد که از لحاظ خرید مایحتاج روزانه خود به مشکل بر نخورید و.. که شما باید مد نظر قرار دهید.

دیدنی های سوئد

دیدنی های سوئد

اجاره خانه در مالمو سوئد

پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اقدام به خرید خانه در مالمو سوئد اول خانه ای را در این شهر اجاره کنید و سپس اقدام به خرید خانه کنید.

اجاره خانه در شهر مالمو سوئد مانند خرید خانه در این شهر وابسته به فاکتورهای گوناگونی می باشد که بدون در نظر گرفتن آن ها نمی توان مبلغ درستی را اعلام کرد.

اما از آن جایی که حقوق دریافتی و درآمد در این شهر در وضعیت مطلوبی قرار دارد پس خیلی معضل بزرگی برای شما نمی باشد که بخواهید نگران هزینه اجاره ماهیانه خانه خود باشید کافیست در شغل خود تلاش کافی را داشته باشید تا بتوانید از پس این هزینه برآیید.

میانگین قیمت اجاره خانه در سوئد

میانگین قیمت اجاره خانه در سوئد

همانطور که در قسمت های قبل به آن اشاره شد هزینه مسکن اولین و مهم ترین نگرانی افرادی است که قصد مهاجرت به خارج ازکشور خود را دارند پس باید از آن اطلاع جزئی و دقیق داشته باشند، اما از آنجایی که درآمد حاصله در این شهر دارای وضعیت خوبی می باشد پس نباید نگرانی از بابت آن وجود داشته باشد.

وضعیت کار در مالمو سوئد

شما با حقوق کارمندی و یا درآمدی که از شغل آزاد کسب می کنید می توانید زندگی مرفهی را در شهر مالمو سوئد تجربه کنید چرا که این شهر از لحاظ وضعیت اقتصادی جایگاه بسیار ویژه ای را در کشور دارد.

شما به نسبت حقوق و یا درآمدی که دارید نباید نگران هزینه های روزانه زندگی خود باشید علاوه بر این اشتغال زایی در این شهر به دلیل صنعتی بودن این شهر وضعیت مناسبی را دارد.

میانگین حقوق در سوئد

میانگین حقوق در سوئد

آب و هوای مالمو سوئد

از آنجایی که مالمو در جنوبی ترین نقطه کشور سوئد واقع شده است پس دارای آب و هوای سردی نمی باشد و هوایی معتدل را دارد، برخی فکر می کنند که چون سوئد جزء کشورهای سردسیر می باشد همه شهرهای این کشور نیز دارای آب و هوای سرد و خشک می باشد اما اینطور نیست.

شهر مالمو سوئد در تابستان هوای گرم و دلپذیر دارد به همین دلیل بسیاری از افراد که در شهر تابستان قصد سفر دارند این شهر رابه عنوان مقصد سفر تابستانی خود انتخاب می کنند.

بیشینه تاریخی مالمو سوئد

شهر مالمو سوئد در سال 1275 تاسیس شد و قرن ها دومین شهر بزرگ دانمارک بود که شهری از این کشور به حساب می آید، در سال 1658 این شهر به کشور سوئد پیوست، نکته قابل توجه این می باشد که نام قدیمی شهر مالمو، مالمهوگ است که به دلیل نزدیکی این شهر به کپنهاگ به این اسم شناخته می شد که بعدها به مالمو تغییر نام داد.

شهر مالمو سوید

شهر مالمو سوید

دیدنی های شهر مالمو سوئد

شهر مالمو سوئد دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد که در ادامه در خصوص چند مورد از آن ها توضیح خواهیم داد.

میدان لیلا تورگ : به دلیل وجود مراکز تفریحی و گردشگری بسیاری که در اطراف این میدان وجود دارد انتخاب اول بسیاری از افراد برای خوشگذرانی در مالمو این مکان می باشد.

خیابان سودر گاتان : این خیابان از اصلی ترین خیابان های مالمو برای خرید لباس ، کفش و.. می باشد علت این امر هم وجود مراکز خرید در این خیابان می باشد.

قلعه مالمو : قلعه مالمو در سال 1437 و در غربی ترین نقطه شهر واقع شده است این مکان به این دلیل که در سال های قبل محل زندگی پادشاهان کشور سوئد بوده است جزء یکی از نقاط جذاب برای دیدن می باشد.

برای دیدن نقشه شهر مالمو سوئد بر روی لینک زیر کلیک کنید

نقشه مالمو سوئد

اقتصاد کشور سوئد، روندی کاملا صعودی

وضعیت اقتصادی کشور سوئد تا اواخر سال های 18 میلادی بسیار بد بود به صورتی که اکثر مردم این جامعه را قشر فقیر تشکیل می دادند اما بعد از مدتی همگان نظاره گر روند صعودی و رشد اقتصادی کشور سوئد بودند.

این روند بعد از جنگ جهانی دوم با سرعت بیشتری گرفت به طوری که در مدت کوتاهی این کشور توانست فقر را ریشه کن کند و به شکوفایی اقتصادی برسد.

این کشور توانست در زمینه صادرات نیز موفق عمل کند و ماشین آلات، کاغذ، چوب، را به کشورهایی نظیر آمریکا، آلمان، فرانسه و.. صادر نماید.

دین و فرهنگ کشور سوئد

66 درصد از جمعیت کشور سوئد را افراد مسیحی که پروتستان هستند، تشکیل می دهد البته ناگفته نماند که افراد بسیاری نیز افراد مسیحی هستند که یا کاتولیک و یا ارتدکس را به عنوان مذهب خود برگزیده اند.

5 درصد از جمعیت کشور سوئد نیز دین اسلام را به عنوان دین خود برگزیده اند که درصد قابل توجهی در بین کشورهای اروپایی می باشد و به نوعی دومین دین پر طرفدار در کشور سوئد می باشد.

نوشته قبلی
نوشته بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.